Címlap AJTP AJTP híradó Országos idegen nyelvi verseny 2019
Országos idegen nyelvi verseny 2019 PDF Nyomtatás E-mail
2019. február 13. szerda, 22:00

Arany János Tehetséggondozó ProgramIskolánk idén 13. alkalommal rendezi meg az immár hagyományossá vált pápai országos angol és német nyelvi versenyét az Arany János Programban tanuló diákok számára. Ennek célja a diákok megmérettetésén túl, hogy az ország különböző részén élő diákoknak és tanáraiknak lehetőségük nyíljon egymással találkozni és tapasztalatokat cserélni.

A verseny időpontja: 2019. március 29-30. (péntek-szombat)

A versenyt nyelvenként egy kategóriában hirdetjük meg a 10. és 11. évfolyam tanulói számára, így az iskolák eldönthetik, hogy melyik évfolyamból választanak diákokat, esetleg vegyesen. Kérjük a kedves kollégákat, hogy angol vagy német anyanyelvű diákot ne nevezzenek!

Egy iskolából maximum 2 németes és maximum 2 angolos versenyző jelentkezését várjuk. Sajnos nem áll módunkban több diák jelentkezését elfogadni.

A verseny a hagyományoknak megfelelően két fordulóból áll, pénteken délután az írásbeli, szombaton délelőtt a szóbeli fordulóra kerül sor. Utóbbin az írásbeli forduló 15 legjobb eredményt elért tanulója vesz részt.

Felhívjuk a kedves kollégák figyelmét, hogy programjaink helye a kollégium épülete (Erkel u. 39.). Kérjük, ide érkezzenek. (Itt tartjuk a megnyitót és a verseny két fordulóját is.)

Az írásbeli forduló feladattípusai:

Angol/német:

• olvasott szöveg értése
  • nyelvhelyesség (lyukas szöveg - nyelvtani teszt)
  • lexikai feladatsor

A szóbeli fordulóban kötetlen társalgás adott témakörök alapján mindkét nyelvből.

Angol:

8. Leben in der Stadt und auf dem Lande
  9. Die Stadt, in der ich lerne
  10. Umweltprobleme, Umweltschutz

A versenyre jelentkezés határideje: 2019. március 12.

Jelentkezésüket a következő e-mail címre várjuk: csortosmelindagmail.com

A jelentkezéshez a táblázat iskolánk honlapjáról tölthető le docx, doc, rtf és pdf formátumban.

Kérjük, hogy a letöltött táblázatba pontosan írják be a tanulók nevét, osztályát, valamint a kísérő tanár(ok) elérhetőségét! (e-mail címét és mobiltelefonszámát is)

Az esetleges lemondás illetve módosítás végső határideje: 2019. március 25. (hétfő) 0900 óra.

A várható program a következő:

március 29. (péntek)

Megnyitó

Írásbeli forduló

Vacsora

Közös program

március 30. (szombat)

Reggeli

Szóbeli forduló

Eredményhirdetés

Ebéd

Hazautazás

Mindenkit nagy szeretettel várunk!

mellékletek:

Módosítás dátuma: 2019. április 07. vasárnap, 19:31