Címlap AJTP AJTP híradó Bonyhádi kirándulás
Bonyhádi kirándulás PDF Nyomtatás E-mail
2019. május 06. hétfő, 21:45

A bennmaradós hétvégénk, mint mindig, most is remekül sikerült. Pénteken indultunk délben Bonyhádra, hogy kirakjuk sportcsapatunkat a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium Kollégiumánál.

Meghallgattuk a megnyitót, majd elbúcsúztunk osztálytársainktól. Bonyhádon megnéztük Perczel Mór szülői házát és udvarát. A sírjához vezetett az utunk, amit megkoszorúztunk és néhány virággal díszítettünk. Csapatunk eléggé megéhezett a hosszú úton, ezért hatalmas örömmel töltött el minket, hogy a program után vacsorázni mentünk. A nap hosszú volt, mi pedig nagyon elfáradtunk. Már nagyon vártuk, hogy megérkezzünk a szállásra, ami csodaszép volt. Gyönyörű kis házakban laktunk, ami előtt volt egy gyönyörű fából épített kiülős rész, ami ponyvával volt fedve, hogy az eső ne tegyen kárt benne. Másnap reggel 7:45-kor volt a svédasztalos reggeli. Mindenki sokat evett, hogy aztán legyen energiája az aznapi programokra. Reggeli után visszautaztunk Bonyhádra megnézni a versenyző csapatainkat. Nagyon büszkék voltunk rájuk, hiszen a lányok és a fiúk csapata is első helyezést ért el kosárlabdából. Délben visszamentünk Szekszárdra a Diófa étterembe ebédelni. Délután meglátogattuk a Völgységi Múzeumot, ahol megtudhattunk néhány érdekességet a várakról és beöltözhettünk reneszánsz ruhákba. Miután itt végeztünk, egy hölgy elkísért minket a Tűzoltó Múzeumba, ahol felülhettünk néhány tűzoltó autóra és a harangot is megszólaltathattuk. Elsétáltunk a Varázskapu Óvodai Múzeumba, ahol felidézhettük néhány gyermekkori emlékünket, például, hogy mi volt a jelünk az óvodában. Megnéztünk néhány gyerekjátékot és néhánnyal még játszottunk is. Az Óvodai Múzeum után jött az, amire talán a legjobban kíváncsiak voltunk. Elbuszoztunk a Mézeskalács Múzeumba Szekszárdra, ahol Petrits Szilveszter mesélt nekünk a gyertyakészítésről és a mézeskalácssütésről. A végén szív alakú mézeskalácsokat díszítettünk, aki akarta, megehette, vagy elvihette emlékbe. Vacsora után elmentünk Bonyhádra a kollégiumba, ami a hétvége folyamán a versenyzőink otthona volt. Ez volt a szombati napunk utolsó programja. A vasárnapi reggel jól kezdődött, mivel tejbegrízt és bundáskenyeret ehettünk reggelire. Kis csapatunk jóllakottan indult el a Babits emlékházba. Érdekes érzés volt ott lenni, ahol egykor még Babits élt. Megnézhettük a könyveket, az íróasztalt és még sok mindent, ami egykor még az ő birtokában volt. Említésre került Baka István is az előadás végén. Szekszárdon megnéztük a Wosinsky Mór Megyei Múzeumot. A hétvégén látott múzeumok között ez volt a legnagyobb. A fejlődés koronkénti változását mutatta be. Itt is be lehetett öltözni, videót nézni és még rajzolhattunk is. Miután megnéztük a múzeumokat elmentünk ebédelni és indultunk Bonyhádra a versenyzőinkért, majd elindultunk haza. Rengeteg vicces és érdekes élménnyel gazdagodtunk, amit képekben meg is örökíthettünk.

Kalmár Kata 9.AJTP

Módosítás dátuma: 2019. május 06. hétfő, 21:53