A Bosszúállók lett a Fesztivál padja program győztese PDF Nyomtatás E-mail
2019. június 27. csütörtök, 22:43

A 29. Pápai Játékfesztivál egyik eleme - a Térszínező keretében - a Fesztivál padja elnevezésű program volt, melynek ma tartották az eredményhirdetését.

Kocsis Gyula művelődésszervező ennek kapcsán elmondta, sokat gondolkodtak azon, hogy a diákságot hogy lehetne megszólítani a Játékfesztivállal kapcsolatosan. Néhány évvel ezelőtt jött az az ötlet, hogy a Fő teret, mint a fesztivál egyik helyszínét hogyan lehetne fesztivál hangulatba hozni, hogyan lehetne azt dekorálni a fiatalok közreműködésével.

-Úgy gondoltuk, a zászlókat, ha a fiatalok festik meg, akkor egyfajta dinamizmust kölcsönzünk ennek, s így a diákok önkifejezési szándéka is megjelenik. Ez minden évben folytatódik, minden évben újabb ás újabb zászlófűzérrel bővül a díszítés. Tavaly jött az az ötlet, hogy padokat is fessenek a tanulók. Az önkifejezési törekvéseknek tág teret kínáló programelem valóban megmozgatta a pápai diákságot, hiszen a Pápai Szakképzési Centrum Acsády Ignác Szakképző Iskolája asztalos szakmunkás tanulói által elkészített padokat a három pápai gimnázium növendékei festették, színezték, dekorálták. Így idén is meghirdettük a „Fesztivál padja” címet - tudtuk meg Kocsis Gyula művelődésszervezőtől, aki hozzátette, a padokat a későbbiekben a Játékvárosban szeretnék használni, a színpad előtti nézőtérként.

A padokra a fesztivál ideje alatt lehetett szavazni, s ma hirdettek eredményt a Jókai Mór Művelődési és Szabadidő Központban. Az elkészült nyolc padra közel 3000 szavazat érkezett. A győztes diákok mellett jelen volt tanáruk, Fekete Gábor is.

A díjat - melyeket a Várkertfürdő ajánlott fel - Kocsis Gyula és Róka Norbert művelődésszervezők adták át.

A Fesztivál padja I. helyezettje: Horváth Evelin és Mágocsi Barbara - Türr István Gimnázium

II. Sass Borbála és Sztyehlik Anna - Pápai Református Kollégium Gimnáziuma

III: Szabó Patrik - Petőfi Sándor Gimnázium

Horváth Evelintől megtudtuk, rajzszakkörösként tanára, Gábor bácsi ajánlotta figyelmébe ezt az akciót. Idén Barbival neveztek együtt, mivel mindketten szeretik a Bosszúállókat, ezért ezt választották témául.

Mágocsi Barbara hozzátette, interneten is utánanéztek a képregény pár sorának, s így készítették el, több mint egy héten keresztül. Mint mondták, nagyon jó érzés, hogy ők alkották a legjobbat, így övék a Fesztivál padja elismerés. Kiemelték, az utolsó napon még nagyon szoros volt a verseny, de aztán végül ők nyertek 1043 szavazattal.

forrás:

Módosítás dátuma: 2019. június 27. csütörtök, 22:58