Címlap AJTP AJTP híradó Jön már itt a Mikulás...
Jön már itt a Mikulás... PDF Nyomtatás E-mail
2017. december 09. szombat, 21:31

„Jön már itt a Mikulás
Fehér, prémes, hósapkás.
Hétmérföldes csizmája,
A világot bejárja.

Hatalmas a puttonya
Szaloncukorral megrakva.
Jó kollégisták megkapják,

Ám a virgácsot nem várják.”Egy szép decemberi téli éjszakán Rudolf a rénszarvas a jó öreg Mikulás fülébe súgta, hogy a szán útrakész, és már nagyon várja, hogy ellátogassanak a Türr kollégiumba, a jó tanuló, tehetséges diákokhoz. A szorgos manók is egész évben készítették a szaloncukrokat, valamint az aranyfényű virgácsokat a gimnazistáknak. December 6-án kora reggel meg is érkeztek az Erkel Ferenc utca 39-be. A Mikulás jókedvűen végigjárta a szinteket és ébresztette a szobák lakóit. Mindenki számára meglepetés volt. Ezután készültek a jobbnál jobb közös fotók az ősszakállú Mikulással.

Annak ellenére, hogy kollégiumunk lakói középiskolások, december 6-án reggel egy picit talán mindenki kisgyermekké válhatott. Szép emlék marad. A Mikulást nagy boldogsággal töltötte el, hogy ebben a kollégiumban, milyen jól nevelt, tisztelettudó gyerekek laknak.

Módosítás dátuma: 2017. december 09. szombat, 21:37