Címlap AJTP AJTP híradó Külföldi önkéntes diák a kollégiumban
Külföldi önkéntes diák a kollégiumban PDF Nyomtatás E-mail
2017. május 17. szerda, 21:34

Személy szerint, már régóta vágytam arra, hogy egy idegen országban élő, majdnem velem egykorú diákkal beszéljek. Miután kérésemet elmondtam Klaudia néninek, hamarosan meg is történt a várva várt találkozás.

Egy nepáli diák érkezett a kollégiumba, hogy az ő tartózkodásáról és Nepálról meséljen nekünk. Izgatottan hallgattuk Dilip minden élményét, illetve társadalmi és politikai helyzetüket is. Szerencsére Dilippel együtt egy fordító is segítségünkre akadt, bár készségünket is mutatva, nem kellett sokat fordítania. „-Is Nepal a Dangerous country?”- hangzott fel az első kérdés, amire a válasz, „igen” volt. „Az én országom egy nagyon veszélyes hely, tele magashegységekkel, tigrisekkel, orrszarvúkkal. Dilip azt is elmondta, hogy a hatalmas szakadékok miatt este és éjszaka utaznak, így a legtöbb busz is akkor jár. Emellett megtudtuk, hogy ha Nepálba megyünk”momo”-t együnk!

Dilip felajánlotta azt is, hogy bármikor szívesen körbekalauzol minket, csak írjunk neki egy üzenetet. Részemről egy nagyon érdekes előadás volt. Remélem, máskor is lesz lehetőség ilyen diákokkal találkozni.

Kovács Károly 9.F

Módosítás dátuma: 2017. május 17. szerda, 21:47