Egy hónap Magyarországon PDF Nyomtatás E-mail
2017. június 14. szerda, 20:31

Talán nem sokan vették észre, de nemrég egy kis időre új diákkal bővült iskolánk létszáma. Virat, aki Indiából érkezett Magyarországra, az AFS Nemzetközi Csereprogram Alapítvány egy hónapos intenzív program keretein belül két hétig élvezhette iskolánk mindennapjait.

Idén 24 diák jött hazánkba, hogy 2 hét alatt felfedezzék országunk legnevezetesebb helyeit, mint Balatonfüredet, Debrecent, a Hortobágyot és rengeteg izgalmas program részesei legyenek. Majd május 14-én megérkeztek fogadócsaládjukhoz, hogy a maradék 14 napban megtapasztalják milyen egy magyar család, iskola és város szerves tagja lenni. A 16 éves Virat Gupta, aki Rewaból érkezett hozzánk kitörő lelkesedéssel fogadta átlagos napjaink minden mozzanatát. A 11.A osztályos Üveges Ágnes családja adott neki új otthont, s míg az osztály tanulója volt, mindenben próbált aktívan részt venni. Kedvence a testnevelés és angol óra volt, mivel nagy szenvedélye a foci és az angol nyelv tanulása. Élményei közül nem maradt ki a mi kis városunk, Pápa felfedezése sem. Megtekinthette az Esterházy-kastély kiállítását, ahol díszes barokk öltözetbe is bújhatott. Lehetősége volt ellátogatni a híres bázisrepülőtérre is, ahol lenyűgözték a hatalmas katonai repülőgépek. Ittléte alatt Virat prezentációin keresztül szeretett volna egy kis betekintést nyújtani hazájába, s annak különleges kultúrájába, történelmébe, és mindennapjaiba. Rengeteg új, egész életre szóló barátságokat kötött, új tapasztalatokkal, élményekkel gazdagodva tért vissza könnyes szemmel Indiába, s reméli, még visszatérhet kis városunkba. Az alapítvány rengeteg diáknak nyújt lehetőséget évente, hogy ellátogasson távoli országokba, önállóan fedezzen fel idegen szokásokat, és felejthetetlen emlékeket gyűjtsön. Ez a két hét azonban nem csak Viratnak volt emlékezetes, hanem az osztálynak is, akik mindig örömmel fogadják az új embereket, és igyekeztek, hogy Virat is a lehető legjobban érezze nálunk magát.

Módosítás dátuma: 2017. június 14. szerda, 20:45