Drámafoglalkozások a Türrben PDF Nyomtatás E-mail
2011. március 11. péntek, 10:55

Március 2-ai kezdettel három napon át drámafoglalkozások zajlottak a Türr Gimnáziumban.

A veszprémi Teleszterion Színházi Műhely művészei látogattak el hozzánk, hogy diákjainknak színházi előadásokat tartsanak, így keltvén fel a gyerekek érdeklődését a színjátszás, a színpadi művek iránt. Az előadásokat beszélgetések illetve drámafoglalkozások követték, melyeknek keretében a látott mű feldolgozását végezték el.

2-án, kedden a kisgimnazisták láthatták a Babó és Bigyó című darabot, amely Ben Rice azonos című regényének színpadi adaptációja. Az előadást jó hangulatú beszélgetés követte.

3-án és 4-én a felsőbb osztályok tanulóinak játszottak a színészek; Salinger "Zabhegyező"-jének adaptációját mutatták be. Ezen előadások után drámafoglalkozásokon vehettek részt diákjaink.

A rendezvény a "Tudás-Szín-Tér" projekt keretében jutott el iskolánkba. Elnevezése - "Doboz Színház" - arra utal, hogy a színház megy el a nézőkhöz, vagyis mintegy "házhoz megy".

A Türrbe Dr. Hodásziné Pingitzer Andrea tanárnő szervezésének köszönhetően hozták el néhány napra a művészek a színház világát.

tici

Módosítás dátuma: 2011. március 16. szerda, 18:48